نفت آکادمی - مقاله ذیل ترجمه‌ای است از شماره اخیر مجله نفت و گاز. 

شرکتهای نفت و گاز به دنبال تامین هزینه‌های رو به رشد سرمایه‌گذاری خود بوده و در صدد کاهش مخارج هستند که این کار از طریق ادغام، کسب سود و تبدیل سرمایه‌گذاری‌های خود به وجه نقد صورت می‌گیرد. 
مطابق با چشم‌انداز تعریف شده ادغام و تملک (M & A) توسط AT Kearney's Oil & Gas، قیمت‌های پایین نفت در این روزها سبب فشار به شرکت‌های نفت و گاز برای جستجو اندک خریداران در رکود ناشی از بدهی خواهد شد. بنا بر این گزارش تازه منتشر شده، سال 2016 نقشی حیاتی برای شرکت‌های نفت و گاز خواهد داشت.

در سطح جهانی، شرکت‌هایی با صورت وضعیت ضعیف مالی مجبور به فروش دارائی‌های خود و پیدا کردن شریک برای حمایت از موقعیت مالی‌شان در زمان عدم وجود راهکاری برای تامین مالی هستند. در حالی که شرکت‌هایی با قدرت مالی بیشتر شانس تصاحب اندوخته مالی و همکاری مشترک را دارند.

بنا بر گفته ریچارد فورست «شریک بین المللی اصلی در زمینه انرژی شرکت AT Kearney و همکار نویسنده این گزارش، «فرصت کافی برای خریداران بالقوه وجود خواهد داشت، و انتظار ما بر این است که شاهد افزایش دارایی‌ها و شرکت‌های در حال فروش باشیم».

در سال 2015 ، فعالیت‌های مرتبط با ادغام و تملک با فقط چند قرارداد بزرگ مانند کسب قرارداد 81.5 میلیارد دلاری رویال داچ شل با شرکت بین المللی BG محدود شده بود. ارزش متوسط معاملات با قرارداد انتقال سهام انرژی ویلیامز حدود 21% افزایش پیدا نمود. شرکت‌های مشارکتی مسئولیت محدود، به صورت عمده‌ای در این افزایش سهیم بوده و نیمی از ارزش معامله را تامین نموده‌اند.

هرچند که ارزش کل معاملات بالادستی 13% کاهش پیدا نمود، اگر اثر قرارداد بزرگ 81.5 میلیارد دلاری شل-BG در سال 2015 از محاسبات کنار گذاشته شود، حجم کل معاملات بالادستی 25% کاهش پیدا خواهد نمود. حجم معاملات شرکت‌های تامین کننده خدمات میادین نفتی با مستثنی نمودن معامله بین المللی کمرون-شلمبرژه 21% کاهش پیدا نمود و 10 قرارداد اصلی به جای شامل شدن شرکت‌های خریدار صنعتی نفت و گاز شامل سرمایه‌گذاران مالی بودند.

نوسانات اخیر قیمت نفت، سبب ایجاد اختلافات عمیقی میان برآوردهای فروشندگان و خریداران گردیده است. شرکت‌ها بر روی حفظ منابع مالی و کاهش هزینه‌های خود متمرکز شده‌اند اما به سرعت در حال رسیدن به پایان قراردادهای خود بوده و می‌بایست تلاش بیشتری کرده و استراتژی‌های خود را به صورت بنیادین تغییر دهند.

حجم معاملات نهایی(تعداد قراردادها)

حجم معاملات نهایی

ارزش معاملات نهایی(میلیارد دلار)

ارزش معاملات نهایی