Untitled 7

موفقیت هیچ وقت تصادفی نبوده و نخواهد بود. موفق‌ترین دانشجویان دانشگاه‌ها آگاهانه یا ناآگاهانه از قانون‌مندیهایی تبعیت می‌کنند که آنها را از بقیه متمایز می‌کند. بعد از تحقیقات فراوانی که تیم نفت‌آکادمی انجام داد به ۸ قانون مهم همیشگی رسیدیم که موفق‌ترین دانشجویان در مسیر تحصیلات خود از آنها پیروی می‌کنند.

بدون توضیحات بیشتر شما را به خواندن این ۸ قانون طلایی دعوت می‌کنیم

۱- آنها طرح درس را قبل از کلاس مروروار بررسی می‌کنند. با افراد سال بالایی دائما صحبت کرده و در ارتباط‌اند و رفرنس‌های مورد نظر استاد را از قبل می‌دانند. آنها رفرنس‌ها را قبل از شروع ترم تهیه می‌کنند.

۲- آنها به خوبی می‌دانند که پیش مطالعه در فهم درس سر کلاس معجزه می‌کند. دلیلش این است که وقتی مطالب قبلا یکبار به گوش خورده باشد، مغز در سر کلاس نسبت به صحبت‌های استاد بسیار حساس خواهد شد و تمرکز چندبرابر می‌شود. به این ترتیب آنها همیشه سر کلاس مهمترین نکات درسی را به خوبی از استاد فرا می‌گیرند.

۳- سر کلاس دیکته نمی‌نویسند! نوشتن تمام و کمال همه حرف‌های استاد همیشه باعث عقب ماندن از جریان کلاس و عدم تمرکز می‌شود. آنها حرف استاد را خوب گوش می‌کنند و بعد دریافت شخصی خودشان را به صورت عباراتی چند کلمه‌ای که فقط برای خودشان معنی می‌دهد نت برداری می‌کنند.

۴- آنها توقع ندارند همه چیز را از استاد یادبگیرند. ۷۰ درصد فرآیند یادگیری توسط خودشان با مطالعه و تحقیق، بعد از کلاس اتفاق می‌افتد.

۵- به یک کتاب اکتفا نمی‌کنند. گاهی در یک درس با ۵ کتاب مختلف کار می‌کنند. معنی این کار خواندن همه ۵ کتاب به طور کامل نیست! رفرنس معرفی شده از طرف استاد را به عنوان کتاب اصلی مد نظر دارند اما هر جای آن را نفهمیدند به رفرنس‌های دیگر مراجعه می‌کنند.

۶- کلاس‌های مهم را به طور کامل ضبط می‌کنند. اگر استاد با ضبط صدا مخالف است این کار را پنهانی انجام می‌دهند! برای این کار از voice recorderهای خبرنگاری که قدرت بالایی در ضبط صدا دارند استفاده می‌نمایند. به این ترتیب حتی اگر آن را نزدیک خود جاسازی کنند کیفیت صدای ضبط شده مطلوب خواهد بود.

۷- در صورتی که موضوع درسی پیچیده باشد، به ازای هر کلاس ۱ ساعته، ۳ ساعت مطالعه می‌کنند. این مطالعه شامل خواندن کتاب، بررسی نت‌های کلاسی، گوش دادن به صدای ضبط شده کلاس، جستجو و تحقیق در اینترنت و انجام تکالیف است.

۸- مکان مطالعه می‌تواند هرکجا باشد فقط یک ویژگی باید داشته باشد؛ باید آنها را از دنیای اطراف به طور کلی قطع کند! اتاق شخصی معمولا عوامل حواس‌پرتی زیادی دارد لذا از این جهت کتابخانه می‌تواند محیطی ایده‌آل باشد. آنها خود را به مطالعه در کتابخانه عادت داده‌اند.